Könnyen felismerhető, jellegzetesen gazdag, pézsmás és édes illata miatt a pacsulit az illatszergyártásban, valamint a mosószerekhez és légfrissítőkhöz hasonló, illatosított termékek előállításához is széles körben alkalmazzák. A pacsuli esszenciális olaj számos módon képes kedvező hatást gyakorolni a bőrre. Bársonyossá és ragyogóvá teszi az arcbőrt, célzott felvitelével pedig a pattanások és egyéb bőrhibák megjelenésének mérsékléséhez is hozzájárul. A pacsuliolaj illata a felfokozott érzelmek csillapítására is alkalmas.
A petitgrain esszenciális olajat a keserűnarancsfából nyerik ki, amelynek a hagyományos gyógymódokban való alkalmazása igen hosszú múltra tekint vissza. Kezdetekben főként fertőtlenítő tulajdonságaiért használták. Mára azonban a legújabb tudományos eredmények alapján a petitgrainolaj számos egyéb használati módja és jótékony hatása is igazolást nyert. Ilyen például a nyugtató, pihentető hatás és a bőrhibák megjelenésének mérséklése is. A petitgrainolajat az illatszergyártásban is széles körben alkalmazzák friss, gyógynövényes aromájáért. A levendula esszenciális olajjal pedig remekül kiegészítik egymást, mivel a két olaj egészen hasonló jótékony tulajdonságokat kínál
Rosemary- Rozmaring – Rosmarinus officinalis
A rozmaring egy aromás, örökzöld cserje, melynek leveleivel gyakran ízesítenek ételeket, főleg húsokat. Kulináris haszálata mellett a rozmaring számos jótékony hatással rendelkezik.
A római kamilla nem nő meg túl magasra, alig éri el a 30 cm-t. A levelei szürkészöldek, a virága a százszorszépre, az illata pedig az almára hasonlít. A „növények orvosa” becenevet kapta, amiért olyan pozitív hatással van a környezetében élő többi növényre. Az ókori rómaiak a római kamillából merítettek bátorságot háború idején. Manapság a kamilla legelterjedtebb felhasználási módja köztudottan a teakészítés, a római kamilla azonban arckrémekben, hajfestékekben, samponokban és parfümökben is fellelhető. A római kamilla esszenciális olaj nyugtató hatásai a bőr és a test számára egyaránt kedvezőek.